*دبيرستان - پيش دانشگاهي - كارداني به كارشناسي*
دریافت كد سوابق تحصیلی داوطلبان كنكور 93
۹۲/۰۹/۰۶ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
با عنایت به نزدیكی زمان ثبت نام كنكور سراسری سال 93 و لزوم رویت سوابق تحصیلی داوطلبان قبل از ارسال سوابق تحصیلی به سازمان سنجش آموزش كشور ، دانش آموزانی كه ازسال 84 تاكنون موفق به اخذ دیپلم در رشته های نظری (ریاضی ،تجربی،انسانی و معارف) شده اند، برای شركت در آزمون سراسری می بایست با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir نسبت به دریافت كد سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

داوطلبان با مراجعه به این سایت می‌توانند سوابق سجلی و تحصیلی خود را دریافت كرده و چنانچه مغایرتی نداشته باشد، آن را تایید كرده و پس از تایید كد 14 رقمی سابقه تحصیلی را دریافت كنند كه این كد جهت ثبت‌نام در كنكور 93 الزامی بوده و بدون آن امكان ثبت‌نام برای كنكور93 امكان‌پذیر نیست.


انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 92
۹۲/۰۸/۰۵ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
کلیه داوطلبین حاضر در جلسه آزمون سراسری با نمره کل بیشتر از یک (با توجه به كارنامه نتايج علمي اوليه) می توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط، ازساعت 16 روز دوشنبه  6/8/92 لغايت 12/8/92 به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کد رشته‌هاي مربوط و پس از پرداخت وجه مربوط به تكميل ظرفيت (مبلغ 35,000 ريال) از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي، نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر 10 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

الف) موارد قابل توجه: 

1- آن دسته از داوطلباني كه در يكي از رشته‌هاي تحصيلي متمركز آزمون سراسري سال 1392 پذيرفته شده‌اند، با رعايت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌هاي ذيل مي‌توانند متقاضي شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اطلاعيه مذکورشوند. 

تبصره 1: در صورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، قبولي قبلي آنان «كان‌لم يكن» تلقي خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضي، در دوره‌هاي روزانه مندرج در اين اطلاعيه پذيرفته شوند ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال بعد (1393) را نخواهند داشت. لذا به پذيرفته‌شدگان تأكيد مي‌شود در تكميل فرم تقاضانامه شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دقت كافي مبذول دارند، در غير اين صورت هيچگونه اعتراضي قابل قبول نخواهد بود. 

تبصره 2: در صورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد. 

2- پذيرفته‌شدگان متمركز آزمون سراسري در هر يك از كد رشته‌هاي تحصيلي بورسيه و يا شرايط خاص كه به دستگاه‌هاي اجرايي تعهد خدمت دارند و همچنين پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاههاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي و رشته‌هاي تحصيلي ويژه فرهنگيان ديپلمه رسمي و يا پيماني شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اطلاعيه مذکور نمي‌باشند. 

4- داوطلبان هر يك از گروه‌هاي آزمايشي ضرورت دارد در انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه، به شرايط و ضوابط هر يك از رشته‌هاي انتخابي مندرج در اطلاعیه و همچنين شرايط و ضوابط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي مربوط كه در دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 آزمون سراسري سال 1392 و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط درج شده است، توجه نمايند. 

5- نيمسال پذيرش دانشجو در هر يك از كدرشته محل‌هاي مندرج در  اطلاعيه مربوط براساس امكانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، خواهد بود.


دریافت جداول و کد محل رشته های تکمیل ظرفیتکارنامه نهايي آزمون سراسري سال 1392
۹۲/۰۷/۰۷ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب، کد رشته محل‌های انتخابی، وضعیت داوطلب در بین متقاضیان کد رشته محل‌های انتخابی، سهمیه، نمره کل در سهمیه، آخرین رتبه و آخرین نمره فرد پذیرفته شده و اطلاعات مفید دیگر نیز منتشر می‌شود.

داوطلبان پس از دریافت کارنامه از سایت، در صورتی که درباره کد رشته محل‌های انتخابی و سایر مندرجات کارنامه سوالی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا روز چهارشنبه (15آبان ماه 92) از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت اقدام و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیدا خودداری کنند.

وی تاکید کرد: بدیهی است به کلیه مکاتباتی که بعد از تاریخ مذکور صورت گیرد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.


دریافت کارنامه نهایی آزمون سراسری 92


اعلام برنامه زماني ثبت نام و برگزاري آزمونهاي سال 1393
۹۲/۰۷/۰۷ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع داوطلبان متقاضي شركت كننده در آزمون تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1393، آزمون ورودي دوره هاي دكتري Ph.D سال 1393 ، آزمون سراسري سال 1393 و آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور پذيرش بهمن ماه 92و مهرماه93 مي رساند، برنامه زماني ثبت نام و برگزاري آزمونهاي فوق الذكر به شرح جدول ذيل اعلام مي گردد.اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص و فرهنگیان و شهید رجایی کنکور 92
۹۲/۰۵/۳۱ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
تمدید زمان انتخاب رشته آزمون‌ سراسري سال‌ 1392
۹۲/۰۵/۲۲ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

براساس اطلاعيه‌هاي مورخ ۲۱/5/92 در خصوص انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون مذكور براي داوطلبان مجاز به انتخاب رشته و مرحله پذيرش دانشجو براساس سوابق تحصيلي (پذيرش بدون آزمون)، ضمن تمدید مهلت انتخاب رشته تا پایان روز پنجشنبه مورخ 24/5/92، بدين‌وسيله به اطلاع مي‌رساند متقاضيان می‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و همچنين كدرشته‌‌هاي تحصيلي مندرج در اطلاعيه مورخ 17/5/92، نسبت به ثبت كدرشته‌هاي مورد نظر حداكثر تا پايان روز مذکور منحصراً از طريق سايت اينترنتي اين سازمان اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تكميل نموده‌اند، در صورت تمايل با توجه به مندرجات اطلاعيه‌ مذكور، مي‌توانند نسبت به ويرايش رشته‌هاي انتخابي خود تا تاريخ 24/5/92 نيز اقدام نمايند.لیست رشته محلهای با کنکور گروه پزشکی دانشگاه آزاد در سال
۹۲/۰۵/۱۸ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

برای مشاهده کد رشته محل های پزشکی دانشگاه آزاد روی لینک زیر کلیک کنید.

 

رشته محل های پزشکی دانشگاه آزاد 92


شرایط ثبت نام در رشته های با کنکور دانشگاه آزاد سال92 و محل ثبت نام
۹۲/۰۵/۱۸ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
 

 • مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا ساعت 24 روز پنج شنبه مورخه 31/05/92 می باشد.

 

ضمن آرزوی توفیق جهت داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری 92 توجه داوطلبان را به نکات ذیل معطوف می نماید :

 1. کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 92 مجاز به انتخاب رشته/محلهای با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.
 2. هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت نموده است را دارد.
 3. آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و یا زبانهای خارجی اعلام نموده اند، امکان انتخاب رشته در این گروهها را نیز خواهند داشت.
 4. داوطلبان جهت انتخاب رشته/محل لازم است کارت اعتباری انتخاب رشته را به صورت الکترونیکی از طریق سامانه دانشگاه خریداری نمایند.
 5. هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته نماید.
  جهت پاسخگویی به نیاز داوطلبانی که به هردلیل نمی توانند در دوره تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل بپردازند، نظام آموزشی پاره وقت که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسیده است، در مقطع کارشناسی رشته های غیرپزشکی در تعداد زیادی از واحدهای دانشگاهی ایجاد شده است. حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی پاره وقت بیش از حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی تمام وقت می باشد. قابل ذکر است که به فارغ التحصیلان این نظام آموزشی مانند نظام آموزشی تمام وقت مدرک تحصیلی رسمی مربوط به نظام آموزشی پاره وقت اعطاء خواهد شد و فارغ التحصیلان این نظام نیز می توانند در آزمون ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت نمایند.
 6.  لازم به یادآوری است که به دانشجویان مشمول خدمت وظیفه عمومی که دارای شرایط لازم باشند در نظام آموزشی پاره وقت نیز مانند دانشجویان نظام آموزشی تمام وقت معافیت تحصیلی داده می شود.
 7. در رشته های گروه علوم پزشکی نظام آموزشی فقط تمام وقت است و برای این رشته ها نظام آموزشی پاره وقت وجود ندارد
 8.  نظام آموزشی پاره وقت فاقد رشته/محلهای گروه هنر می باشد.
 9. پذیرش دانشجو در نظام پاره وقت به صورت بومی صورت می پذیرد لذا به داوطلبان توصیه می شود قبل از خرید کارت اعتباری جهت انتخاب رشته در نظام پاره وقت از رشته/محلهای ارائه شده در این نظام آموزشی اطلاع حاصل نماید.
 10. دانشجوی بومی : با توجه به شرط پذیرش برخی از محلهای دانشگاهی در مورد پذیرش دانشجوی بومی، دانشجوی بومی به فردی اطلاق می شود که حائز یکی از دو شرط زیر باشد :
  1. محل تولد وی بر طبق مندرجات شناسنامه در یکی از شهرها یا بخش های تابعه استان باشد.
  2. محل سکونت داوطلب در محدوده استان مربوط باشد.
   تبصره : داوطلبان واجد یکی از شرایط فوق در استانهای خراسان شمالی، جنوبی و یا رضوی می توانند رشته های دایر در واحدها یا مراکز دارای قید پذیرش بومی و مستقر در هر یک از سه استان را به عنوان انتخاب های خود منظور نمایند.
 11. داوطلبان لازم است جهت ورود به سیستم انتخاب رشته اطلاعات کارت اعتباری، شناسه انتخاب رشته (که تحت عنوان کد دسترسی جهت انتخاب رشته در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور درج گردیده است) به همراه گروه آزمایشی و نظام آموزشی موردنظر خود را در محل مربوطه وارد نمایند.
 12. برای هر داوطلب امکان انتخاب حداکثر 20 رشته/محل وجود دارد و داوطلبان لازم است رشته و محلهای انتخابی خود را به ترتیب اولویت درج نمایند.
 13. داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از این سهمیه بهره مند خواهند شد. لکن آن دسته از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 92 که حائز شرایط استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» و یا «همسر و فرزند جانباز 25 تا 49 درصد» می باشند لازم است در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمایل خود جهت استفاده از این سهمیه ها را اعلام نمایند.
  بسیجی فعال : براساس مصوبه هیأت محترم وزیران در جلسه مورخ 28ر4ر77 بسیجیانی که حائز یکی از شرایط آیین نامه اجرایی ماده (201) باشند، مشمول قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور مصوب سال 1376 و آیین نامه اجرایی آن هستند.
  • تذکر 1 : واجدین شرایط استفاده از سهمیه بسجی فعال، فقط یکبار حق استفاده از سهمیه مزبور را در صورت قبولی و ثبت نام دارند. بنابراین داوطلبانی که قبلاً در هر یک از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی از سهمیه مذکور استفاده کرده و ثبت نام نموده باشند حق استفاده مجدد از آن را ندارند.
  • تذکر 2 : داوطلبان واجدشرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، جهت برخورداری از این امتیاز به منظور پذیرش در آزمون سراسری در حد ظرفیت مصوب سهمیه ها، می بایستی 90% نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی (بدون سهمیه) در رشته های کارشناسی و 95% نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی (بدون سهمیه) در رشته های دکتری حرفه ای را کسب نمایند.
  • تذکر 3 : دریافت کد رهگیری از مراکز سپاه و درج آن در فرم ثبت نام اینترنتی برای متقاضیان استفاده از سهمیه بسیجی فعال اجباری است.
  جانبازان : همسران و فرزندان جانبازان 25 تا 49 درصد نیز می توانند با انتخاب گزینه مربوط در فرم ثبت نام اینترنتی از سهمیه جانبازان استفاده نمایند.
 14. گزینش علمی داوطلبان در انتخابهای 20 گانه صرفاً براساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته های انتخابی بوده و درج یک رشته/محل در اولویت اول مزیت رقابتی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.
 15. برخی از رشته/محلهای نظام تمام وقت دایر در دانشگاه آزاد اسلامی دارای قید پذیرش بومی «زن» بوده و پذیرش برخی از رشته/محلها نیز به صورت تک جنسیتی است لذا به داوطلبان توصیه می شود قبل از انتخاب رشته/محل به شرایط پذیرش آنها در جداول مربوطه توجه نمایند.
 16. پذیرش دانشجو در رشته پزشکی - دکتری عمومی واحد زاهدان تنها از بین داوطلبان بومی استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی خواهد بود.
 17. رشته علوم و صنایع غذایی واحد سبزوار با کد 11004 تنها در گرایش کنترل کیفی و بهداشتی ارائه می گردد
 18. هزینه خرید کارت اعتباری شرکت در هر کدام از نظام های تمام وقت و پاره وقت ۱۸۱۵۰۰ ریال می باشد.
 19. منبع : روابط عومی آزاد


دانلود دفترچه شماره 2 راهنمای انتخاب رشته کنکور 92
۹۲/۰۵/۱۳ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
جهت دانلود دفترچه شماره 2راهنمای انتخاب رشته روی لینک های زیر کلیک کنید.


دفترچه شماره 2 ویژه رشته علوم ریاضی و فیزیک


دفترچه شماره 2 ویژه رشته علوم تجربی


دفترچه شماره 2 ویژه رشته علوم انسانیشیوه انتخاب رشته غیر مجازین و غائبین کنکور سراسری 92
۹۲/۰۵/۱۲ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
آن دسته از داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1392 ثبت‌نام نموده لكن مجاز به انتخاب رشته نشده و يا غايب جلسه آزمون بوده‌اند و همچنين داوطلباني كه اصولاً در آزمون سراسري سال 92 ثبت‌نام ننموده‌اند مي‌توانند منحصراً متقاضي رشته‌هايي شوند كه پذيرش براي آنها با سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد.
فلذا براي اين قبيل داوطلبان دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته بطور جداگانه پيش‌بيني شده است كه از روز پنجشنبه 17/5/92 منحصراً از طريق سايت سازمان منتشر خواهد شد.
علاقه‌مندان بايستي ضمن مراجعه به سايت و مطالعه شرايط و ضوابط و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام (حسب مورد) با توجه به توضيحات مندرج در دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود در محدوده زماني پنجشنبه 17/5/92 لغايت يكشنبه 22/5/92 اقدام نمايند.زمان دقيق انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 92 اعلام شد
۹۲/۰۵/۱۲ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

دفترچه راهنماي انتخاب رشته از ساعت 20 فردا يکشنبه 13 مردادماه منتشر مي‌شود
 

 


دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته از ساعت 20 فردا بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، اظهارکرد: پيش از اين قرار بود دفترچه راهنما ي انتخاب رشته روز سه‌شنبه 15 مرداد ماه منتشر شود که براي رفاه حال داوطلبان اين دفترچه زودتر منتشر مي‌شود.

قیمت هر دفترچه 1000 تومان است.

وي افزود: اين دفترچه حاوي شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي براي سال تحصيلي 92-93 و نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌هاي تحصيلي هر يک از گروه‌هاي آزمايشي است که در واقع سند اصلي انتخاب رشته و گزينش دانشجو است.


وي با بيان اينکه دفترچه انتخاب رشته چاپ و تکثير نيز خواهد شد، تصريح کرد: به منظور فراهم کردن تسهيلات بيشتر براي مجازين به ويژه داوطلبان شهرستان‌هاي دوردست ترتيبي اتخاذ شده که دفترچه راهنماي انتخاب رشته چاپ و تکثير و با هماهنگي شرکت پست جمهوري اسلامي ايران از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 16 مردادماه از طريق باجه‌هاي پستي توزيع کننده اين دفترچه در اختيار داوطلبان قرار گيرد.

مشاور عالي سازمان سنجش با بيان اينکه دفترچه‌هاي چاپ شده شامل سه نوع دفترچه مي‌باشد، اظهارکرد: يک دفترچه براي گروه علوم رياضي و فني و هنر و زبان‌هاي خارجي، دفترچه ديگر براي گروه علوم تجربي و هنر و زبان‌هاي خارجي و در نهايت دفترچه سوم براي گروه علوم انساني و هنر و زبان‌هاي خارجي منتشر مي‌شود.


هنگام انتخاب رشته از كدام رتبه كارنامه استفاده كنيم؟
۹۲/۰۵/۱۱ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
هر سال كه كارنامه هاي كنكور سراسري در سايت سازمان سنجش اعلام مي شود، دانش آموزاني كه موفق به كسب نتيجه مرحله اول شده و مجاز به انتخاب رشته مي باشند، با مشاهده كارنامه خود با سوالات متعددي مواجه مي شوند.يكي از مهمترين اين سوالها چگونگي استفاده از رتبه و نمرات كسب شده در منطقه ، سهميه ، رتبه كل و زير رتبه هاي هر گروه است. درارائه اين مقاله هدف اين است كه دانش آموز بتواند با استفاده از آنچه كه مي آموزد براحتي از رتبه هاي متعدد خود استفاده نمايد.

براي آنكه بتوانيد از هركدام از رتبه هاي كارنامه ي خود براحتي استفاده كنيد اول بايد بدانيد هريك از رتبه ها نشانگر چيست؟

 انواع رتبه ها
1.    رتبه در منطقه ، دركنكور سراسري سازمان سنجش سه منطقه ثبت نامي از شماره هاي 1 الي 3 وجود دارد كه دانش آموز هنگام ثبت نام اوليه در سايت سازمان سنجش خود را درجامعه آماري يكي از آن مناطق ثبت مي كند.بنابراين رتبه در منطقه به معناي كسب توانايي علمي دانش آموز در جامعه آماري آن منطقه مي باشد.مثلا دانش آموزي رتبه 3410 در منطقه 2 اخذ كرده است و تعداد افراد شركت كننده در آن منطقه به عنوان مثال 100000 نفر بوده و از اين تعداد 48000 نفر از طرف سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شده اند، بنابراين دانش آموز مذكور " نفر 3410ام از تعداد نفرات 48000ام مجاز به انتخاب رشته در منطقه 2" مي باشد.
2.    رتبه در سهميه ، مشابه با توضيحات بالا جامعه هاي آماري ديگري چون شركت كنندگان در آزمون سراسري عضو گروه خانواده هاي شاهد يا ايثارگر و يا رزمندگان وجود دارد.رتبه هاي اين افراد نيز مشابه بند 1 نسبت به تعداد شركت كنندگان در سهميه خودشان در كارنامه مي آيد.مثلا رتبه داوطلبي در سهميه شاهد 45 شده و آخرين نفر مجاز به انتخاب رشته در اين سهميه 7500 است ، با توضيحات بالا اين دانش آموز " نفر 45ام از تعداد نفرات 7500ام مجاز به انتخاب رشته در سهميه شاهد" است.
3.    رتبه كشوري ، همانطور كه از نامش پيداست اين رتبه نشانگر وضعيت اين داوطلب نسبت به جامعه آماري كل شركت كنندگان مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمايشي خود مي باشد.
4.    رتبه هاي زيرگروه ، در هر گروه آزمايشي بسته به تفاوت ضرايب دروس امتحاني چند زير گروه تعريف شده است كه هركدام از داوطلبان در آنها رتبه هاي متفاوتي گرفته اند. مثلا داوطلبان شركت كننده در رشته تجربي نسبت به پاسخگويي به درس زمين شناسي در دو زير گروه 1 و 2 ،دو رتبه متفاوت ميبينند.اگر به سوالات زمين شناسي جواب داده باشند رتبه زير گروه 2 كمتر از رتبه زير گروه 1 ميشود.در زير گروه 1 اهميت درس زمين شناسي صفر درنظر گرفته شده است.
با مطالعه مطالب بالا اكنون تا حدودي مي توانيديك رابطه منطقي بين رتبه هاي خود و انتخاب رشته پيدا كنيد .اما با توجه به حساسيت انتخاب رشته و كمي وقت و حوصله داوطلب مي توانيم راهنما وتند آموز زير را ارائه دهيم. پيشنهاد مي كنم از ماژيك هاي شبرنگ با رنگهاي متنوع استفاده كنيد
•    ابتدا رتبه هاي كل و سهميه اي خود را با رنگهاي متنوع شبرنگ كنيد مثلا در رشته رياضي با سه زير گروه سه رتبه سهميه اي و سه رتبه كل داريم كه با شش علامت يا رنگ مشخص مي شود.(مثلا نارنجي براي رتبه سهميه در زير گروه 1)
•    بامراجعه به صفحه راهنماي دفترچه انتخاب رشته نسبت به نوع پذيرش بومي اعم از استاني ؛قطبي؛ناحيه اي و.. اطلاعات كسب كنيد سپس رشته هاي مورد نظر خود را به تفكيك استاني ؛ ناحيه اي ؛ قطبي و كشوري با رنگهايي كه در بالا شبرنگ كرده بوديد تفكيك كنيد به عنوان مثال اگر دررشته رياضي رشته الكترونيك را مي خواهيد انتخاب كنيد اين رشته ناحيه اي مي باشد پس رنگ رتبه سهميه در زير گروه 1 را براي الكترونيك در نظر بگيريد.(بنابراين الكترونيك نارنجي رنگ مي شود)
•    درصورتيكه رشته هاي انتخابي شما استاني ويا ناحيه اي باشد رتبه هاي تمام زيرگروهها در منطقه اهميت ويژه دارد.
•    درصورتيكه رشته هاي انتخابي شما قطبي و كشوري باشد رتبه هاي تمام زير گروهها در كل اهميت دارد.
•    حال كليه دانشگاهها و رشته هايي راكه تمايل به انتخاب رشته داريدبا رعايت قوانين تناسب رنگها شبرنگ كنيد. بعد از اين مرحله به وضوح مي توانيد نسبت به انتخاب هاي خود ديد بهتري داشته باشيد.
•    مرحله بعدي مقايسه رشته / دانشگاههاي انتخابي شما با رتبه هاي شماست . بهترين رتبه در زير گروه يا كل را براي بهترين رشته ها /دانشگاهها درآن زير گروه درنظر بگيريد.
•    اگر در زير گروهي رتبة بد آورده ايد طبيعتا بايد از رشته /دانشگاههاي كم طرفدار تر انتخاب رشته داشته باشيد.
•    معمولا اولويت هاي انتخاب در نوع دانشگاهها به ترتيب روزانه ؛ شبانه ؛ غيرانتفاعي ؛ پيام نور و مجازي مي باشند.
•    اولويت هاي انتخاب در رشته ها به ترتيب تكنيكال و كاربردي ؛ علوم پايه كاربردي ؛ علوم پايه محض ؛ فوق ديپلم كاربردي ؛ فوق ديپلم محض مي باشند.
•    باتوجه به اطلاعات بالا اگر داوطلبي در رشته رياضي و در زيرگروه 1 رتبه 10000 آورده باشد و تمايل به انتخاب رشته الكترونيك داشته باشد. طبيعي است كه باتوجه به اينكه رشته الكترونيك يك رشته تكنيكال وكاربردي است با اين رتبه در دانشگاههاي روزانه و شبانه احتمال قبولي كمتري دارد وبهتر است كه دانشگاههاي مجازي و غير انتفاعي را براي خود انتخاب كند.اما اگر يك رشته علوم پايه مثل آمار را بخواهد انتخاب كند احتمال قبولي آن در دانشگاههاي سراسري هم مي تواندبيشتر باشد.
درآخر و به عنوان موثر ترين توصيه در انتخاب رشته دانش آموزاني كه رتبه خوب نياورده اند ، اينست كه با توجه به اينكه در اين ايام استرس بالايي هم داريد بهتر است باكمك و همياري يكي از بزرگتران خود اقدام به انتخاب رشته نماييد تا از بروز اشتباهات غير قابل جبران جلوگيري كنيد.برترین های کنکور 92 سقز
۹۲/۰۵/۱۱ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
صمیمانه ترین تبریکات و شادباش ما تقدیم این عزیزان و خانواده های محترمشان باد.


جهت مشاهده برترین های کنکور 92 سقز بر روی لینک زیر کلیک کنید.افتخار آفرینان سقزی ( رتبه های زیر 1000)موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه


چگونه با رتبه ی بد انتخاب رشته ی خوب داشته باشیم؟
۹۲/۰۵/۱۰ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
آيا مي توانيم با آنكه رتبة بدي آورده ايم انتخاب رشته خوبي داشته باشيم و قبولي ما با آن رتبه موجب تعجب ديگران شود؟
اين سوال اغلب به ذهن دانش آموزاني خطور مي كند كه بدلايل شرايط خاص امسال حتما بايد قبول شونداما از نتيجه رتبه و كارنامه امسال خود راضي نيستند. مثلا پسراني كه درصورت عدم قبولي در دانشگاهها بايد راهي خدمت سربازي شوند و مي ترسند كه بعد از اتمام دوران خدمت وظيفه عمومي ديگرحوصله درس خواندن و دانشگاه رفتن را نداشته باشند. پس قبولي دانشگاه برايشان واجب است. از طرفي نگراني ديگري هم وجوددارد و آن اينست كه با توجه به رتبه بدي كه آورده اند امكان انتخاب رشته دلبخواه خود را نداشته و قبولي در يك رشته دانشگاهي بدون علاقمندي داوطلب ، مشكل جديدشان است و حال اينكه چگونه بپذيرند در آينده فارغ التحصيل در يك رشته با عدم علاقه ويامتفاوت از نيازها واهداف آينده خود باشند.از طرفي اين مطلب رانيز بايد درنظر گرفت كه به هرحال كارنامه شما نتيجه تلاش و عملكرد شماست.
شايد اين كارنامه حاصل سهل انگاري و عدم پيگيري دقيق برنامه هاي سال گذشته داوطلب باشد.به هرحال چالش فعلي كارنامه پيش رو است وانتخاب رشته خوب ضروري ولازم.
اكنون مي خواهيم ببينيم كه آيا راهي وجود دارد كه بتوان با همين رتبه هاي بد انتخاب رشته خوبي داشت؟ يا اينكه چگونه رتبه بد را به قبولي خوب تبديل كنيم؟
هميشه در انتخاب رشته چند موضوع و اصل مهم وجود داردكه بايد به آنها توجه كرد.لطفا مطالب زير را با دقت بخوانيد و مرحله به مرحله انجام دهيد تا به نتيجه مطلوب برسيد.

    1- ميزان علاقمندي داوطلبان به مجموعه اي از رشته ها يا يك رشته خاص. رشته هاي تحصيلي بسته به كاربرد آنها و مطلوبيت جذب در بازار كار ميان داوطلبان كنكور از ميزان علاقمندي هاي متفاوتي برخوردارند .مثلا رشته پزشكي ، مهندسي عمران ، حقوق ، طراحي صنعتي ، مترجمي زبان انگليسي از رشته هاي پرطرفدار ميان داوطلبان كنكور است .البته قصد ندارم منكر كاربرد هاي اين رشته ها و سهولت در اشتغال آنها باشم اما نكته مهم اينست كه به همين دليل مطلوبيت اين رشته ها در طول سالها هم اكنون فارغ التحصيلان زيادي در جامعه وجود دارندوبا نگاهي به آمار تعداد داوطلبان شركت كننده در كنكور فوق ليسانس اين رشته ها مي توانيم به واقعيت هاي ديگري هم در باره اين رشته ها توجه كنيم.

    درباره تمام رشته هاي گروه خودتان شناخت دقيقي داشته باشيد
    2- علاقمندي داوطلبان به تحصيل در بعضي از دانشگاهها . بحث رده بندي كيفي دانشگاهها در سطح تحصيلات عالي از اهميت ويژه اي برخوردار است بطوريكه وزارت فرهنگ و آموزش عالي نيز دانشگاههاي تحت پوشش خود را ساليانه رده بندي مي كند.طبيعتا جذب و اشتغال در بازار كار بسيار به دانشگاهي كه متقاضي كار در آن فارغ التحصيل شده بستگي دارد .

    قبولي و تحصيل در يك دانشگاه معتبر براي موفقيت در آينده شغلي و ادامه تحصيل مهم است

   3- انتخاب محل و شهر ادامه تحصيل براي داوطلبان مهم است. هم اكنون با توجه به آيين نامه هاي بومي گزيني و شرايط ومحدوديتهاي خوابگاهي بسياري از دانشگاهها داوطلبان انتخاب رشته ترجيح مي دهند كه در دانشگاههاي معتبر درشهر محل سكونتشان ادامه تحصيل دهند.از طرفي پراكندگي واحد هاي دانشگاهي نسبت به جمعيت شهر ويااستان يكسان نيست بطوريكه تعداددانشگاهها و مراكز آموزش عالي در بعضي از استانها با توجه به جمعيت سكنه وتقاضا بالاتر است و برعكس در بعضي از استانها تقاضا بيشتراز تعداد دانشگاههااست.

    دربعضي از مراكز آموزش عالي صندلي ها پس از اعلام نتايج خالي مي ماند.
    4- شانس قبولي شما در يك رشته تحصيلي به تعداد داوطلبان متقاضي آن رشته وجود دارد كه در رتبه هاي بالاتري نسبت به شما قرار گرفته و آن رشته را انتخاب مي كنند. مثلا اگر داوطلبان از وجود رشته دانشگاههاي جديد بي خبر باشند ، آن رشته ودانشگاهها از رتبه هاي پايين تري دانشجو پذيرش خواهند كرد.

    رشته هاي مورد علاقه خود را در دانشگاههاي جديد و يا ظرفيت پذيرش جديد جستجو كنيد.
  5-درصورتيكه بد بينانه انتخاب رشته كنيد و از رتبه خود خوب استفاده نكرده باشيد بعداز اعلام نتايج نفراول كلاس دانشگاه خود خواهيد بودو اين بدان معني است كه شايد با آن رتبه در رشته دانشگاه بهتري هم مي توانستيد قبول شويداما بدليل ترس و استرس از آن انتخاب رشته و دانشگاه صرف نظر كرده ايد.

    تقسيم بندي برگه انتخاب رشته براساس خوشبينانه،واقع بينانه و بدبينانه را فراموش نكنيد.
 6-اگر شما طوري انتخاب رشته كنيد كه پس از قبولي و مشاهده نتايج كارنامه دوم ، خود را در ميان نفرات آخر قبولي كلاس ببينيد بهتر از اينست كه نفر اول قبولي در كلاس دانشگاه خود باشيد.

   7-اگر متقاضي قبولي در رشته خاصي هستيد از دانشگاههاي ديگري بجز محل سكونت خود كه با توجه به جمعيت سكنه احتمال تكميل شدن ظرفيت آن وجود ندارد در برگه انتخاب رشته خود بهره بگيريد

   8- فارغ التحصيلي از يك دانشگاه معتبرتر شانس قبولي در تحصيلات تكميلي ، جذب بهتر در بازار كار و .... را بيشتر مي كند. اخذ مدرك دكتري و هيئت علمي شدن در هر رشته دانشگاهي ارزشمند و گرانقدر است.

  9- در رشته هايي كه داراي گرايشهاي متعددي هستند بعضي گرايشها كمتر طرفدار دارند اما براي ادامه تحصيل در كارشناسي ارشد و مواد و ضرايب امتحاني شانس قبولي شما با ديگر گرايشها تقريبا برابر است.

    10- فراموش نكنيد انتخاب رشته شما ، انتخاب آينده شماست ، آگاهي ؛دقت و كنترل تا آخرين مرحله هيچگاه فراموش نشود.اعلام نتایج کنکور سراسری 92
۹۲/۰۵/۱۰ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
برای مشاهده نتایج خود روی لینک زیر کلیک کنید.چند تغییر اساسی انتخاب رشته کنکور سراسری 92 با سنوات قبل
۹۲/۰۵/۰۹ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
 *امسال داوطلبان مجازند 150 کدرشته محل از میان کدرشته محل های با آزمون انتخاب و در نمونه برگ انتخاب رشته درج کنند.


*داوطلبان شرکت در کنکور امسال دو گروه اند؛ کسانی که در کنکور شرکت کرده و پذیرفته شده اند و کسانی که اصلا در کنکور شرکت نکرده اند که این گروه یعنی کسانی که پیش دانشگاهی را گذرانده و دیپلم گرفته اند می‌توانند فقط در 100 رشته بدون آزمون انتخاب رشته کنند.

*امسال حدود 10 هزار کد رشته برای داوطلبان بدون آزمون در دانشگاه های پیام نور، غیرانتفاعی، غیردولتی و آزاد در نظر گرفته شده و پذیرش آنان بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم است.

*در پذیرش داوطلبانی نیز که در رشته های با آزمون شرکت کرده اند تاثیر مثبت 25 درصدی سوابق تحصیلی و معدل دیپلم در نظر گرفته شده است.

دفترچه های کاغذی انتخاب رشته کنکور سراسری امسال به صورت محدود برای مناطق محروم و دور افتاده  منتشر می شود.

*دفترچه انتخاب رشته از روز سه‌شنبه ( 15 مرداد ماه) بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.


*امسال 87 درصد داوطلبان رشته ریاضی، 30 درصد داوطلبان تجربی، 83 درصد داوطلبان علوم انسانی، 43 درصد داوطلبان هنر، 32 درصد داوطلبان زبان و بطور میانگین حدود63 درصد داوطلبان پنج رشته که در مرحله اول آزمون پذیرفته شده‌اند به دانشگاه‌ها راه می‌یابند.

*تاکنون ظرفیت 677 هزار و 960 نفر برای پذیرش در دانشگاه‌های سراسری اعلام شده است که امکان افزایش آن نیز وجود دارد.

*داوطلبانی که از سهمیه جانبازی 25 تا 49 درصدی استفاده می کنند حتما باید کد ایثارگری را زمان انتخاب رشته درج کنند تا مشمول استفاده از این سهمیه شوند.

*متقاضیان ورود به دانشگاه فرهنگیان از میان داوطلبان فرهنگی و آزاد پذیرش می‌شوند و بومی بودن و داشتن نمره بالای 14 به عنوان حداقل معدل کل برای داوطلبان معیار انتخاب رشته این دانشگاه است.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه


دریافت سؤالات کنکور سراسری 92
۹۲/۰۴/۰۶ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
گروه آزمایشی ریاضی فیزیکدفترچه عمومیدفترچه اختصاصی
گروه آزمایشی هنردفترچه عمومیدفترچه اختصاصی
گروه آزمایشی علوم تجربیدفترچه عمومیدفترچه اختصاصی
گروه آزمایشی زبانهای خارجهدفترچه عمومیدفترچه اختصاصی
گروه آزمایشی علوم انسانیدفترچه عمومیدفترچه اختصاصیقابل توجه متقاضیان گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر سال 92
۹۲/۰۴/۰۶ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
ضمن آرزوي توفيق الهي، به اطلاع كليه داوطلبان آزمون سراسري سال 1392 متقاضي شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاههاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجائي تهران مي‌رساند در اين مرحله نياز به اقدام خاصي ندارند و مي‌بايست در مرداد ماه و همزمان با اعلام نتايج اوليه آزمون مذكور در صورتيكه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دراين دوره ها شده باشند با در نظر داشتن شرايط و ضوابط دانشگاههاي فوق مندرج در راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2)، نسبت به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي موسسات فوق‌الذكر در اولويت‌هاي 1تا 100 فرم انتخاب رشته اينترنتي، اقدام نمايند لازم به ذكر است كليه داوطلبان علاقه منداعم از اينكه  در زمان ثبت‌نام بند 43 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي مبني بر علاقمندي به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه هاي فوق را علامتگذاري نموده‌اند ويا علاقه مندي خود رااعلام ننموده اند ، مي‌توانندباتوجه به نتيجه مندرج دركارنامه نتايج اوليه آزمون سراسري سال 92 ضمن اعلام علاقمندي و واريز مبلغ 29.000 ريال (بيست و نه هزار) منحصراً بصورت الكترونيكي، از طريق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب، نسبت به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دانشگاههاي يادشده اقدام نمايند.دریافت سریع کارت شرکت در آزمون سراسری 92
۹۲/۰۴/۰۳ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
برای دریافت کارت ورودی آزمون سراسری 92 روی لینک زیر کلیک کنید


دریافت کارت


برچسب‌ها: کنکور 92

اعلام جزئیات ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی
۹۱/۱۰/۱۷ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی ؛ دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر  افزود : ثبت نام مقطع كارشناسي پيوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از ساعت 14:00 امروز آغاز مي شود. داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود براي نيمسال دوم سال جاري بهمن ماه اقدام كنند.

رئيس مركز آزمون خاطرنشان كرد: اين نوع پذيرش در دانشگاه آزاد اسلامي براي اولين بار صورت مي گيرد و نحوه ارزشيابي و پذيرش براساس معدل كتبي ديپلم خواهد بود.

وي در ادامه تأكيد كرد: داشتن ديپلم كامل نظام قديم متوسطه يا گواهي پايان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد متوسطه براي ثبت نام در حين دوره الزامي است و داوطلباني كه تا 30 بهمن سال جاري بتوانند موفق به دريافت گواهي پيش دانشگاهي شوند، ثبت نام و ادامه تحصيل آنها بلامانع خواهد بود.

رئيس مركز آزمون درخصوص انتخاب رشته گفت: متقاضيان مي توانند نسبت به انتخاب چهار رشته/شهر از يك مجموعه اقدام كنند و انتخاب هاي مجدد آنها از ساير مجموعه هاي امتحاني نيز محدوديتي ندارد.

وي در ادامه افزود: داوطلبان پس از انتخاب رشته و تأييد آن در سايت، بايد كد پيگيري را دريافت كرده و تا زمان اعلام نتايج آن را نزد خود حفظ كنند.

وي در ادامه تأكيد كرد: پذيرش دانشجو در اين دوره تنها براي نيمسال دوم سال تحصيلي 92-91 معتبر بوده و پذيرفته شدگان امكان ثبت نام با تأخير در نيمسال هاي بعدي را نخواهند داشت.

تكميل ظرفيت دكتري تخصصي با آزمون نيمسال دوم سال 91 اعلام مي شود

اعلام اسامي پذيرقته شدگان 31 رشته تكميل ظرفيت دكتري تخصصي با آزمون نيمسال دوم سال 91 در روز چهارشنبه 20 دي ماه اعلام خواهد شد.

دكتر ناصر اقبالي درخصوص اين خبر اظهار كرد: پذيرفته شدگان مي توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.com كارنامه خود را مشاهده كنند.

وي در ادامه افزود: پذيرفته شدگان براي نيمسال دوم بهمن ماه مي توانند در واحدهاي پذيرفته شده ثبت نام كنند.

رئيس مركز آزمون درخصوص مدارك مورد نياز كه لازم است داوطلبان در زمان مراجعه به واحدها همراه خود داشته باشند، گفت: پذيرفته شدگان بايد 6 قطعه عكس4×3 ، كارت ملي، مدرك موقت يا اصل مدرك كارشناسي ارشد و برگه اي كه وضعيت نظام وظيفه آقايان را مشخص كند را به همراه داشته باشند.

نتايج تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد نيمسال دوم دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد

نتايج تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد در 311 رشته در هفته گذشته از طريق سايت www.azmoon.com اعلام شد.

دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر گفت: پذيرفته شدگان در روزهاي يكشنبه و دوشنبه مورخ 17 و 18 سال جاري به واحدهايي كه در آن پذيرفته شده اند مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.

وي در خصوص زمان ثبت نام در روزهاي اعلام شده توصيه كرد: پذيرفته شدگان در زمان هاي اعلام شده به واحدهاي مذكور مراجعه كنند تا امكان تحصيل آنها براي نيمسال دوم سال جاري بهمن ماه محقق شود.

ثبت نام دوره هاي كارداني بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي همچنان ادامه دارد

ثبت نام براي دوره جديد در نيمسال دوم مقطع كارداني بدون آزمون (كارداني پيوسته و ناپيوسته) دانشگاه آزاد اسلامي همچنان ادامه دارد.

ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به گفت: داوطلبان مي توانند به سايت مركز آزمون به آدرس اينترنتي www.azmoon.org مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.

رئيس مركز آزمون تأكيد كرد: داوطلبان پس از ثبت نام در سايت بايد ظرف 3 تا 5 روز به واحدهاي موردنظر مراجعه تا ثبت نام آنها در واحد بصورت قطعي صورت گيرد.

وي در ادامه افزود: كلاس هاي متقاضيان بهمن ماه سال جاري آغاز خواهد شد.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه


تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری92
۹۱/۰۹/۲۵ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
بر اساس اعلام آقای دکتر توکلی مهلت ثبت نام متقاضیان کمکور سراسری ۹۲ بمدن ۴۸ ساعت دیگر تمدید شد.یعنی داوطلبان ثبت نلم می توانند تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۷/۹/۹۱ با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

زمان برگزاری کنکور سراسر که قرار یود در روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد و یکم تیر برگزار شود به روزهای ششم،هفتم و هشتم تیر موکول گردید.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

اعلام نتایج نهایی کنکور 91
۹۱/۰۶/۲۲ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 

 

اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 91

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه


توصيه هاي لازم و ضروري به داوطلبان كنكور كارداني فني حرفه اي سال 91
۹۱/۰۲/۱۹ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

*توصيه هاي لازم و ضروري به داوطلبان كنكور كارداني فني حرفه اي*

 اول روزانه ها( ۱-بومي استان ۲-ساير استان ها). بعد شبانه استان خودتان. سپس غيرانتفاعي استان خودتان بعد شبانه استان هاي نزديك و همجوار و در آخر هم ساير غير انتفاعي ها .

1-      دفترچه کنکور فنی وحرفه ای فقط خاص کسانی هست که بتوانند حداکثر تا دیماه 9۱ موفق به اخذ دیپلم فنی یا کاردانش شوند.
2-      دانش آموزان شاخه نظری به شرطی که حداکثر تا تاریخ فوق بتوانند موفق به دریافت دیپلم در یک رشته از شاخه کاردانش شوند مجاز به شرکت در این کنکور هستند در غیر اینصورت نمی توانند .
3-      معدل در این کنکور تاثیری ندارد.
4-      پسران باید از لحاظ مشمولیت مشکلی نداشته باشند.
5-      بطور کلی ظرفیت پذیرش نسبت به سال قبل افزایش یافته است .
6-      در هنگام تکمیل دفترچه دقت زیادی در ثبت کد چهار رقمی دیپلم خود داشته باشید. براي شناسایی کد دیپلم راههاي زير وجود دارد.
6-1- اگر در مدارس روزانه هستيد و يا رشته شما مشخص هست و اقدام به تغيير رشته نكرده ايد و يا در آموزشگاههاي آزاد در حال گذراندن مهارت نيستيد مي توانيد در بالاي كارنامه تحصيلي خود قسمت سمت راست نگاه كنيد و جايي كه نام رشته شما درج شده در زير آن كد رشته تحصيلي شما يا به عبارتي كد ديپلم شما كه يك عدد چهار رقمي هست را خواهيد ديد و اين همان كد ديپلم شما هست .
6-2- اگر كارنامه نداريد كه مي توانيد با مراجعه به واحد كامپيوتر مدرسه خود و يا سيستم مركزي آموزش و پرورش كه كليه اطلاعات مدارس را دارند نسبت به پرينت كارنامه خود اقدام كنيد و كد ديپلم خود را شناسايي كنيد.
6-3- اگر ديپلم نگرفته و در حال گذراندن مهارت در آموزشگاههاي آزاد يا فني و حرفه اي هستيد بايد به آن مراكز مراجعه نمائيد و كد استاندارد مهارت ، نام مهارت و ساعت مهارتي كه در حال گذراندن هستيد را بگيريد و نزد مشاور مدرسه اي كه در آن ثبت نام كرده يا مي خواهيد كنيد برويد و با ارائه آن كدها نسبت به شناسايي كد ديپلم خود اقدام كنيد .
7-      کد محل تولد و کد محل صدور شناسنامه بعضاً با هم تفاوت دارد لذا در تکمیل این بندها دقت لازم را داشته باشید.
8-      محل حوزه امتحانی را به دلخواه هرجا که در جدول شماره  4 کد محلهای حوزه امتحانی آمده است می توانید انتخاب کنید.
9-      بسیجیان در این کنکور سهمیه ای ندارند.
10-  اگر داوطلبی پدرش دارای سوابق جبهه هست سهمیه رزمندگی شامل وی  نمی شود.
11-  فرزندان جانبازان 50درصد به بالا شامل سهمیه جانبازان می شود.وباید کد سوابق را از سایت ایثار دریافت نمایند.
12-  فرزند آزادگان شامل سهمیه آزادگان هستند وباید کد خود را از سایت ایثار دریافت نمایند.
13-  داوطلبانی که جزء اتباع خارجي هستند شرط اولیه ثبت نام آنها داشتن حداقل معدل 14 دیپلم هست . ولی توصیه ام به کسانی که معدل کمتر دارند اینست که ثبت نام نمایند و بعد از قبولی با مراجعه به استانداری محل آموزشکده پذیرفته شده با توجه به مناطق ممنوعه معمولا اگر استانداری موافقت نماید می توانند با معدل کمتر هم ثبت نام نمایند . لذا این فرصت را ازدست ندهند.
***14-  در روزهای اول بلافاصله اقدام به ثبت نام نکنید ؛ به عبارتی اول مشورت کنید و بعد از دو روز که اگر اصلاحیه ای از طرف سازمان سنجش اعلام نشد اقدام به ثبت نام نمائید.
15-  درج کد استانی که دیپلم می گیرید برای استفاده از سهمیه بومی خیلی مهم است لذا در این بند دقت لازم را داشته باشید.
16-  40درصد سهمیه هر شهر به داوطلبان بومی آن استان تعلق می گیرد . مثلا اگر بوشهر در یک رشته 30 نفر پذیرش داشته باشد 40 درصدآن می شود 12 نفر که می تواند از خود استان بوشهر انتخاب شوند . اما این به منزله آن نیست که حتما 12 نفر از بوشهر خواهد بود بلکه هر فرد بومی اگر حدنصاب علمی را در زدن تست ها رعایت کرد آن وقت می تواند از سهمیه بومی خود استفاده نماید . حدنصاب هم از طرف سازمان سنجش مشخص نشده است .
17-  شهر بومی در هر اولویتی درج شود شامل 40درصد خواهد شد. اما اگر در اولویت اول باشد به لحاظ نزدیکی و سایر شرایط به نفع داوطلب خواهد بود.
18-  کد رشته تحصیلی و کد رشته امتحانی معمولا یکی هست . 
19-  برای علامت بند 24 که مربوط به گزینه غیرانتفاعی هست حتما باید یک کارت رمز عبور دیگر خریداری نمائید .
20-  توصیه می شود بند 24 مربوط به دانشگاههای غیرانتفاعی را در صورت توانايي مالي حتما علامت بزنید .
21-  منابع مربوط به آزمون را حتما مجددا بررسی بفرمائید تعدادی از رشته ها منابع آنها اضافه گردیده است مانند رشته الکترونیک ، الکتروتکنیک ، نقشه کشی معماری و......
22-  در انتخاب شهر ها توصیه می شود از 50 اولویت خود(در صورت داشتن ) حتما استفاده نمائید . البته بندهای بعدی را هم مطالعه کنید.
*** 23-  در انتخاب شهرهای روزانه نهایت دقت را داشته باشید از امسال آموزشکده های فنی وحرفه ای هم دارای محرومیت شده است ؛ یعنی اگر داوطلبی شهر روزانه ای را انتخاب کرد وقبول شد چه اقدام به ثبت نام در آن دانشگاه بنماید و چه ننماید سال بعد از شرکت در کنکور فنی وحرفه ای محروم می گردد. لذا شهرهایی را در گروه روزانه ها انتخاب کنید که حتماً قصد رفتن داشته باشید.
24-  شهرهای شبانه را حتماً انتخاب کنید . اگر قبول شوید ونخواهید بروید محرومیتی نخواهید داشت .
25-  شهرهایی که دانشگاه غیرانتفاعی دارند را حتماً انتخاب کنید زیرا اگر قبول شوید و نخواهید بروید محرومیت سال بعد را نخواهید داشت .
*** 26-  هزینه دانشگاه در دوره های شبانه تقریباً حدود نصف هزینه دانشگاههای غیرانتفاعی هست .
27-  دانشگاههای شبانه از ارائه خوابگاه معمو لا خودداری می کنند علي الخصوص برای پسران اما برخی از دانشگاههای شبانه اقدام به ارائه خوابگاه خودگردان (باهزینه دانشجو) نموده اند .
28-  کلاسهای دوره های شبانه معمولا با همان دوره های روزانه تشکیل می شود . در سالهای قبل رسم براین بود که اگر جا کم داشتند و یا تعداد داوطلبان پذیرش شده زیاد بوده کلاسها را در نوبت عصر به تشخیص مسئولین دانشگاه برگزار می کردند.
29-  انتقال از شبانه به روزانه امکان پذیر نیست .
30-  انتقال از شبانه به شبانه معمولا سخت انجام می گیرد .
31-  از لحاظ اعتبار مدرک هیچ تفاوتی بین مدرک شبانه و روزانه وجود ندارد.
32-  سبد  درسی شبانه و روزانه  با همدیگر یکسان هستند.
33-  تفاوت شبانه و روزانه فقط در پرداخت هزینه تحصیل و در بعضی جاهها در پرداخت هزینه خوابگاه و سلف هست .
34-  هزینه تحصیل در دانشگاههای غیرانتفاعی درامسال 9۱ حدود ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود. ( البته بعضی رشته کمی باهم دیگر تفاوت داشته اند) .
35-  بعضی دانشگاههای غیرانتفاعی خوابگاه ندارند و بعضی هم که خودگردان هستند.
36-  از لحاظ اعتبار مدرک هیچ تفاوتی با روزانه یا شبانه ندارند.
37-  بیشترین تفاوت دانشگاههای غیرانتفاعی با روزانه و شبانه در پرداخت هزینه و نیز کمیت و کیفیت بکارگیری اساتید و نحوه تدریس آنها هست .
38-  انتخاب شهرها:
الف ) کسانی که خوب خوانده اند : این گروه می توانند بیشترین اولویت ها را از روزانه انتخاب نمایند و حدود 5 تا 6 اولویت آخر را از شهرهای شبانه و غیرانتفاعی استفاد ه نمایند . شهرهای روزانه را می توانند
** اول آنهایی را که دوست دارند انتخاب نمایند و سپس اقدام به اولویت بندی نمایند .
** در گزینش خود حتما شهر مربوط به استان خود را لحاظ نمایند .
** شبانه استان خود و یا نزدیکترین استان را به همراه شهرهای غیرانتفاعی استان خود در آخر در نظر داشته باشند.
ب) کسانی که متوسط مطالعه نموده اند: این گروه  می توانند حدود حداکثر 15 الی 20 شهر را از روزانه آنهم شهرهای متوسط و ضعیف انتخاب نمایند . این داوطلبان متوجه باشند اصلا از شهرهایی مانند شیراز . اصفهان . تهران . قزوین . کرج . مشهد. بطور کلی کلان شهرها استفاده ننمایند. مگر آنکه تعداد شهرهای آنها خودش کم باشد. مانند داوطلبان رشته صنایع شیمیایی یا زنبورداری. بعد از انتخاب شهرهای روزانه حدود 20شهر نیز از شبانه انتخاب نمایند و در پایان هم حدود 10 شهر از غیرانتفاعی .
ج) دانش آموزان ضعیف و یا کسانی که در هنرستانهای کاردانش تحصیل کرده و مطالعه خوبی هم برای کنکور نداشته اند: این گروه می توانند حداکثر از 10 شهر روزانه استفاده نمایند و حدود 25 شهر نیز از شبانه و 15 شهر نیز از غیرانتفاعی استفاده نمایند . در انتخاب شهرها هم سعی شود شهرهای ضعیف و متوسط انتخاب شوند.
تذکر :
- گاهی برای یک فرد داوطلب یک شهر شبانه راه دور ارزشش از یک شهر غیرانتفاعی در همان استان داوطلب ممکن است پائین تر باشد و بخواهد اول غیرانتفاعی استان خودش را بزند و بعد شبانه استانهای دیگر . پس دقت لازم را در محاسبه هزینه رفت و آمد ، خوابگاه و.... داشته باشید تا بتوانید بخوبی در جابجایی شهرها قدرت عکس العمل داشته باشید.
- اگر شهر روزانه ای را دوست ندارید و احتمال می دهید بعد از قبولی نخواهید رفت انتخاب ننمائید تا همانطور که گفتیم سال بعد محروم نشوید.
- تاکنون تجربه ثابت کرده کسانی که شهرهای دور را در اولویت اول انتخاب می نمایند و قبول می شوند بعد از یک الی دو ترم از کرده خود پشیمان شده که چرا استان خودشان را انتخاب نکرده اند لذا در اولویت گذاری شهرها دقت لازم را داشته باشید.
- جابجایی شهرها هیچ تاثیری در قبولی شما نخواهد داشت . یعنی اینطور نیست که شما یک شهری را از اولویت 30 خودتان بیاورید به اولویت اول و بگوئید با اینکار زودتر قبول می شوم . فراموش نکنید که اگر شهری قبول شدید و بعد متوجه شدید که در انتخاب های دوم به بعد و یا بعد ی ها هم شانس قبولی داشته اید امکان جابجایی بسیار کم وجود دارد و گاهی حتی امکان پذیر نیست .
- سیستم بررسی اولویت ها در سازمان سنجش بصورت افقی هست . یعنی از اولویت اول شما شروع خواهد شد و اگر در اولویت اول نمره شما نخورد اولویت دوم بررسی می شوید و همینطور ادامه می یابد تا آخرین اولویتتان مورد بررسی قرار می گیرد و هرجا که نمره کل شما با ظرفیت آنجا مطابقت داشته باشد بعنوان قبولی برای شما اعلام خواهد شد.
 39-  برای اطلاع از وضعیت خوابگاه آموزشکده ها می توانید براساس شماره تلفن هایی که در آخر دفترچه برای آنها ثبت شده نسبت به تماس با آنها اقدام نمائید و از نحوه ارائه خوابگاه آنها مطلع شوید .
40-  تا می توانید خودتان و یا با همکاری دوستان اقدام به ثبت نام کنید و به کافی نت ها اعتماد نکنید . واگر مجبور هستید اول کل اقدامات دفترچه را انجام دهید بعد به آنجا مراجعه نمائید و هیچ گونه توصیه مشاوره ای را از آنها قبول نکنید.
41-  حتما پیش نویس دفترچه را با مداد تکمیل نمائید . و اگر خواستید آنرا مجبوراً در اختیار کافی نت بگذارید برای ثبت نام پیش نویس را پاک نمائید و مجدداً با  خودکاروبدون خط خوردگی  تکمیل نمائید و به کافی نت تحویل دهید .
42-  پس از ثبت نام حتماً پرینت ثبت نام خود را از کافی نت تحویل بگیرید . و نزد خود نگهداری نمائید.
43-  در پرینت ثبت نام دقت کنید که کد پیگیری اطلاعات (رهگیری) در آن موجود وثبت باشد .
44-  هیچ مدرکی از خود نزد کافی نت ها بجا نگذارید.
45-  کارت رمز عبور و پرینت ثبت نام را حداقل برای مدت یکسال نزد خود نگهداری نمائید. برای دریافت کارت ورود به جلسه ونیز  ممکن است بعد از اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت پیش بیاید و برای ثبت نام لازمتان شود.
46-  زمان ویرایش اطلاعات شما ۲۰/۲/9۱ لغایت۲۷/۲/9۱ خواهد بود.
47-  زمان دریافت کارت ورود به جلسه ۳۱/5/9۱ لغایت ۲/۶/9۱ خواهد بود.
48-  زمان آزمون روز جمعه۳/۶/9۱ صبح یا بعد از ظهر خواهد بود.آخرین مهلت تأیید سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور
۹۰/۱۱/۲۴ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

اداره سنجش آموزش و پرورش کردستان آخرین مهلت تایید سوابق تحصیلی شرکت کنندگان در کنکور سراسری سال 91 را اعلام نمود .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان کلیه فارغ التحصیلان دیماه 90 رشته های نظری دوره متوسطه وداوطلبان شرکت کننده در کنکورسراسری سال 1391 که تا به حال ثبت نام ننموده اند تا تاریخ 27/11/90 با مراجعه به سامانهwww.dipcode.medu.ir نسبت به مشاهده و تایید مشخصات شناسنامه ای و نیز سوابق تحصیلی خود اقدام و کد سوابق تحصیلی را دریافت نموده و درصورت مغایرت در مشخصات و یا نمرات نهایی فرم درخواست رسیدگی را تکمیل نمایند .

چنانچه ظرف مدت شش ساعت این مغایرت ، مورد رسیدگی قرار نگرفت داوطلبین باید جهت پیگیری موضوع سریعاً  به ادارات  آموزش و پرورش شهرستان محل اخذ دیپلم خود مراجعه نمایید

         گفتنی است مرحله دوم (آخرین مرحله) ثبت نام کنکور سراسری سال 1391 از تاریخ 30 /11/90 لغایت 3/12/90 خواهد بود و داوطلبین می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www. Sanjesh.org نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند


12 دی؛ آغاز ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد
۹۰/۱۰/۱۱ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 ثبت نام در آزمون سراسری (پزشکی و غیر پزشکی) سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 12 دی ماه از طریق پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آغاز می شود.

مهلت ثبت نام آزمون سراسری (پزشکی و غیر پزشکی) سال 91 تا ساعت 24 روز چهارشنبه 21 دی ماه ادامه خواهد داشت.

داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org نسبت به خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب اقدام کنند.

دفترچه راهنمای آزمون سراسری (پزشکی و غیر پزشکی) سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی از طریق همین پایگاه قابل مشاهده و دریافت است.

داوطلبان این آزمون همچنین می توانند در صورت تمایل با مراجعه به دفاتر پستی در سراسر کشور، نسبت به تهیه دفترچه راهنما اقدام کنند.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

جدیدترین شرایط ثبت نام مشمولان وظیفه در دانشگاهها
۹۰/۰۶/۲۵ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 

جديدترين شرايط ثبت نام مشمولان وظيفه در دانشگاهها 

 

 


دريافت نتايج نهايي آزمون سراسري سال 90
۹۰/۰۶/۲۰ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
 

اعلام نتايج نهايي كنكور سراسري سال 90

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

50 نكته كاربردي در زمان انتخاب رشته كنكور سراسري 90
۹۰/۰۵/۱۵ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 

۵۰ نكته كاربردي براي انتخاب رشته آزمون سراسري 90


دريافت نتايج علمي آزمون سراسري سال 90
۹۰/۰۵/۱۴ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 

دريافت كارنامه اوليه كنكور 90


دانلود دفترچه راهنماي انتخاب رشته كنكور 90
۹۰/۰۵/۱۴ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال ۹۰ بر روي لينك هاي زير كليك كنيد.

دفترچه رشته رياضي

دفترچه رشته انساني

دفترچه رشته تجربي


پرینت کارت ورودی آزمون کاردانی نظام جدید سال 90
۹۰/۰۵/۰۴ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
 

یرای پرینت کارت ورودی اینجا را کلیک کنید.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

دانلود دفترچه سؤالات کنکور سراسری 90
۹۰/۰۴/۱۱ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
براي دانلود و خواندن دفترچه ها لازم است ابتدا نرم افزار Adobe Reader  را بر روي سيستم  خود نصب نماييد.

 دانلود دفترچه سؤالات عمومی - گروه ریاضی فیزیک

دانلود  دفترچه سؤالات اختصاصی - گروه ریاضی فیزیک

دانلود دفترچه سؤالات معارف و اقلیت های دینی - صبح9/4/90  

دانلود دفترچه سؤالات عمومی - گروه هنر

دانلود  دفترچه سؤالات اختصاصی - گروه هنر

دانلود دفترچه سؤالات معارف و اقلیت های دینی - بعد از ظهر 9/4/90

دانلود دفترچه سؤالات عمومي - گروه علوم تجربي

دانلود دفترچه اختصاصي - گروه علوم تجربي

دانلود دفترچه سؤالات معارف و اقليت هاي ديني- صبح 10/4/90

دانلود دفترچه سؤالات اختصاصي - بهياران

دانلود دفترچه سؤالات عمومي - گروه زبان هاي خارجي

دانلود دفترچه سؤالات اختصاصي - گروه زبان هاي خارجي

دانلود دفترچه سؤالات معرف و اقليت هاي ديني - بعد از ظهر 10/4/90

دانلود دفترچه سؤالات اختصاصي - گروه زبانهاي فرانسه و آلماني

دانلود دفترچه سؤالات عمومي - گروه علوم انساني

دانلود دفترچه سؤالات اختصاصي - گروه علوم انساني

دانلود دفترچه سؤالات معارف و اقليت هاي ديني - صبح 11/4/90

دانلود دفترچه سؤالات اختصاصي - اصول و عقايد


كنكور كارداني فني حرفه اي و كاردانش دانشگاه آزاد اسلامي
۹۰/۰۲/۳۰ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

ثبت نام داوطلبان آزمون کاردانی پیوسته فني حرفه اي دانشگاه آزاد اسلامي سال ۹۰ از ساعت 8 صبح روز سه شنبه مورخ 27/2/90 از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی   www.azmoon.orgآغاز شده است و تا ساعت 24 روز شنبه مورخ 7/3/90 ادامه یافته و داوطلبان گرامی طی این مدت می‏توانند با مراجعه به دفاتر پستی در سراسر کشور و تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری نسبت به ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی مذکور اقدام نمایند. رعايت توصيه هاي زير براي تكميل فرم ثبت نام  ضروري است.

جهت مشاهده توصيه ها به ادامه مطلب برويد.


نحوه انتخاب رشته شهرهاي كنكور كارداني فني حرفه اي
۹۰/۰۲/۲۱ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 اول روزانه ها( ۱-بومي استان ۲-ساير استان ها). بعد شبانه استان خودتان. سپس غيرانتفاعي استان خودتان بعد شبانه استان هاي نزديك و همجوار و در آخر هم ساير غير انتفاعي ها .

 

براي دريافت راهنمايي بيشتر در خصوص شيوه ي صحيح تكميل فرم ثبت نام كنكور كارداني فني و حرفه اي به ادامه مطلب برويد.


ثبت نام در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید آموزشکده های فنی و حرفه ای سال 1390
۹۰/۰۲/۱۹ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 

برای ورود به بخش ثبت نام اینجا را کیلک نمایید.

 

برای دریافت دفترچه آزمون اینجا را کلیک نمایید. 

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

اطلاعيه مهم سازمان سنجش در خصوص داوطلبان كنكور
۹۰/۰۲/۰۹ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

آخرين فرصت ويرايش و ثبت نام در كنكور ۹۰

بدين وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون سراسري سال 1390مي رساند كه ثبت نام قطعي داوطلبان در اين آزمون مستلزم دريافت كد رهگيري (15حرفي) بوده است.
براساس بررسيهاي به عمل آمده در سازمان، به نظر مي رسد تعداد محدودي از داوطلبان كه در زمان ثبت نام كد پيگيري (16رقمي) سوابق تحصيلي را از سايت دريافت نموده اند؛ به منزله ثبت نام در آزمون تلقي كرده اند . لذا، به منظور اطمينان از صحت ثبت نام و صدور كارت شركت در آزمون، سازمان سنجش آموزش كشور از داوطلبان در خواست مي نمايد از روز شنبه مورخ 10 /2/1390 لغايت روز دوشنبه مورخ 12/2/1390 به سايت اين سازمان 
مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات كارت اعتباري (شماره پرونده و رمز ورود) وضعيت ثبت نامي خود را مشاهده نمايند. بديهي است چنانچه پس از وارد نمودن اطلاعات كارت اعتباري (شماره پرونده و رمز ورود) مشخص گرديد داوطلب در آزمون ثبت نام نموده است، مشخصات شناسنامه اي داوطلب به رويت وي خواهد رسيد در غير اينصورت، لازم است داوطلب حتماً براساس دستورالعمل مندرج در سايت سازمان در تاريخهاي مذكور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمايد.
لازم به توضيح است در رابطه با آندسته از داوطلبانيكه كارت اعتباري ثبت نام دريافت نموده و ثبت نام ننموده اند، چنانچه در اين مرحله  اقدام به ثبت نام ننمايند، هيچگونه مساعدتي در رابطه با  شركت در آزمون به عمل نخواهد آمد.

 

مشاهده وضعيت ثبت نام وپرينت اطلاعات

ثبت نام جديد( داوطلبانی که در بهمن ماه وآذرماه 89ثبت نام نکرد ه اند.)

 


اسامی پذیرفته شدگان کنکور 89 سقز
۸۹/۰۶/۲۰ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
ما معلمین ادعا نمی کنیم همواره به یاد دانش آموزانی هستیم که دوستشان داریم.ولی می توانیم ادعا کنیم  لحظاتی هم که به یادشان نیستیم نیز دوستشان داریم .
با عرض تبریک خدمت تمامی  پذیرفته شدگان آزمون سراسری ۸۹ و باآرزوی کسب مدارج بالاتر.

کار کنکور ۸۹ هم تمام شد، تمام ......تمام......تمام

یکی خندون، یکی راضی، اون یکی به فکر رفتن به شهر غربت

یکی داره با هق هق  خاک کتاباشو میگیره ،اون یکی گوشه اتاق سر گذاشته رو پاهاش آروم آروم اشک هاشو پاک میکنه

یکی تهران ، یکی اصفهان، یکی تبریز ،یکی سنندج ، یکی مشهد ،یکی اینجا،یکی اونجا،یکی هیچ جا........

هرکجا که تو هستی، اون یکی هم هست، تو و اون ، شما هستین، شما افتخار سقز هستین،  شما آباد ساز شهرمان هستین .......

حالابا کوله باری پر از آموخته،  یه نگاه بیندازین پشت سرتون، به راهی که طی کردین و یه نگاه به جلوی رویتون، پشت سرتون سقز، جلوی رویتون عرصه فراخ پیشرفت

رؤیای ســـبز  رو ببین دوستات دارن میرن       تهران  اهواز   تبریز    مشهد   سنندج  شهرکرد و....

 این قصه ای تکراری ست...
کنکور ۸۹ هم به تاریخ پیوست و تو اگر مانده ای، بی خیالش ، انشاءالله سالی دیگر

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه، اجتماعی

اطلاعيه سازمان سنجش درباره نتايج اوليه و نحوه تكميل فرم انتخاب رشته‌آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوس
۸۹/۰۶/۰۳ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

سازمان سنجش آموزش كشور ضمن آرزوي موفقيت براي خواهران و برادران داوطلب شركت‌كننده در آزمون پذيرش دانشجو از دورة كارداني به دورة كارشناسي ناپيوسته سال 1389، بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان مذكور مي‌رساند كه نتيجة اوليه آزمون به صورت كارنامه تنظيم و كارنامه مذكور ، از روزسه شنبه   2/6/89 بر روي  سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org  قرار داده مي‌شود. هر يك از داوطلبان شركت‌كننده در آزمون مي‌توانند از روز سه شنبه 2/6/89 به منظور اطلاع از نتيجه آزمون خود و مشاهده كارنامه نتايج اوليه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه و با وارد نمودن شماره پرونده و اطلاعات كارت اعتباري ثبت نام و يا شماره پرونده ، كد رهگيري و شماره شناسنامه و يا شماره داوطلبي ، نام خانوادگي ، نام ، شماره شناسنامه و تاريخ تولد نسبت به پرينت كارنامه خوداقدام نمايند.
     ضمناً آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته هاي تحصيلي در اين آزمون شده اند ، لازم است براساس مفاد اين اطلاعيه نسبت به دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي (شماره 2) و هم چنين تكميل فرم انتخاب رشته هاي اينترنتي خود اقدام نمايند.

دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون، ضمن اينكه در سايت اينترنتي اين سازمان قابل دسترس خواهد بود، از ساعت 8 صبح روز شنبه 6/6/89 لغايت روز سه شنبه 9/6/89 نيز از طريق باجه مركزي پست در هر شهرستان و در شهرستانهاي بزرگ از طريق مناطق پستي در اختيار داوطلبانيكه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، قرار داده مي‌شود. لذا داوطلبانيكه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند مي‌توانند با مراجعه به مراكز پستي شهرستان و يا مناطق پستي محل اقامت خود و با پرداخت مبلغ 6000 (شش هزار) ريال در مهلت مذكور، نسبت به دريافت آن اقدام نمايند.
2- به داوطلبانيكه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1389 شده‌اند توصيه مي‌شود ابتدا نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) اقدام نموده و كد رشته محل‌هاي مورد نظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه مرتب نمايند. پس از آن، كد رشته‌هاي انتخابي خود را در فرم پيش‌نويس نمونه‌اي كه به همين منظور دردفترچه راهنماي شماره 2 به چاپ رسيده است درج و از صحت كد رشته محل هاي انتخابي اطمينان حاصل نمايند. سپس در محدوده زماني كه از ساعت 9 صبح روز يكشنبه 7/6/89 لغايت ساعت 24 روزسه شنبه 9/6/89 مي‌باشد، براي انتخاب رشته با وارد كردن شماره كارت اعتباري ثبت نام و شماره‌پرونده و يا شماره شناسنامه، كد رهگيري زمان ثبت‌نام و شماره شناسنامه و يا شماره داوطلبي، شماره پرونده  و كد ملي (درج اين اطلاعات براي ورود به برنامه انتخاب رشته اينترنتي ضروري مي‌باشد) نسبت به ثبت كد رشته محلهاي انتخابي و تكميل فرم مذكور در مدت زماني كه در نظر گرفته شده است اقدام نمايند. بديهي است پس از تأئيد نهايي رشته‌هاي انتخابي توسط داوطلب، رسيد 14 كاراكتري توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار داده خواهد شد. بديهي است در غير اين صورت انتخاب رشته آنان تكميل نگرديده است.
3- تذكرات مهم:
الف ـ با توجه به اينكه كد محل‌هاي انتخابي درج شده در فرم انتخاب رشته اينترنتي پس از گرفتن تائيديه ( رسيد 14 كاراكتري) به هيچ عنوان قابل تغيير و يا تعويض نيست، لذا به داوطلبان گرامي اكيداً توصيه مي‌گردد قبل از اقدام به تكميل نهايي فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي خود، جزئيات و اطلاعات مربوط به كد رشته‌هاي انتخابي (محل دانشگاه، دوره، ميزان شهريه دوره‌هاي مختلف و ...) را مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.
ب ـ داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته ‌مي‌باشند براي اينكه مراحل انتخاب رشته‌هاي تحصيلي را با موفقيت به پايان برسانند و مشكلي براي آنان بوجود نيايد، لازم است اطلاعيه‌هاي اين سازمان، دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و شرايط و ضوابط ارگانهاي بورس دهند و مؤسساتي كه به صورت شرايط خاص پذيرش مي‌نمايند را به دقت مطالعه نمايند.
ج ـ داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با شماره تلفن‌هاي 99-88923595 يا با بخش پاسخگوئي اينترنتي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني
www.sanjesh.org در ميان بگذارند.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

اسامی داوطلبان حائز رتبه های زیر 1000 کنکور 89 در سقز
۸۹/۰۵/۱۸ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

دوست و استاد بزرگوارم جناب آقای سیدیان امسال هم به مانند سنوات قبل اسامی دانش آموزان موفقی که حائز رتبه های زیر ۱۰۰۰ در گروه های مختلف آموزشی شده اند را تهیه نموده است. بنده هم ضمن ابراز خوشحالی از موفقیت این عزیزان، زحمات برادر ارجمندم را مي ستایم.

جهت مشاهده اسامی روی لینک زیر دبل کلیک کنید.

 

مجله اینترنتی رؤیای سبز

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

آخرین توصیه ها جهت انتخاب رشته
۸۹/۰۵/۱۷ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
 

آخرین توصیه ها به داوطلبان در زمان انتخاب رشته

با فرا رسيدن زمان انتخاب رشته آزمون سراسري از روز امروزپنجشنبه 15مرداد، ضوابط مهم و قابل توجه داوطلبان در زمان انتخاب رشته، چگونگي تغيير رشته و انتقال دانشجو، الزام انتخاب رشته‌هاي نيمه متمركز قبل از كد رشته‌هاي متمركز و عدم تاثير تكرار كد رشته‌ها در فرم انتخاب رشته‌ در قبولي داوطلب از مهمترين آنهاست را جهت توجه داوطلبان مجدداً به صورت خلاصه بیان می کنم.

1 – هرگز به یک انتخاب رشته رایانه ای اکتفا نکنید .
2 – انتخاب رشته رایانه ای مجازی بوده و هرگز علاقمندی و شخصیت شما و شرایط خاص شما را در نظر نمی گیرد.
3 – حتماً قبل از انتخاب رشته ها اطلاعاتی در خصوص دانشگا ههای مورد نظر کسب نمائید ( اطلاعاتی در زمینه ی  تاریخچه دانشگاه -  امکانات رفاهی مانند خوابگاه ،غذا و وام تحصیلی  – امکانات علمی – تعداد رشته ها – ظرفیت پذیرش  و جنسیت پذیرش – بنیه ی اقتصادی و توانایی مالی خانوده ی خود)
4 – مطالعه ی رشته های انتخابی ضروری است .( آخرین مقطع تحصیلی رشته ی انتخابی -  توانایی های شخصی با رشته -  آگاهی از دروس علمی و تخصصی رشته -  و نهایتاً وضعیت بازار کار )
5 -  توجه کنید در انتخاب رشته مشورت کنید آگاهی های لازم را ار منابع مختلف بدست آورید و لی هرگز اجازه ندهید دیگران برای شما و به جای شما تصمیم بگیرند .
6 -  در انتخاب رشته فقط در این فکر نباشید که " من می خواهم فقط قبول شوم " بلکه جوانب امر را در نظر بگیرید.
7 – شخصیت و میزان سازگاری خود را با رشته های انتخابی حتماً در نظر داشته باشید.
8 – در انتخاب رشته به سهمیه های بومی استانی – ناحیه ای – قطبی – کشوری  توجه و دقت لازم را داشته باشید.
9 -  توجه داشته باشید که گزینش و ظرفیت پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه در سال جاری به دو صورت زیر انجام می شود.
الف ) برای برخی رشته ها در هر سه گروه آزمایشی( جدول زیر) پس از کسر سهمیه 40 درصدی رزمندگان به صورت 60 درصد داوطلبان بومی (استان ، ناحیه و قطب) تعلق می گیرد و 40 درصد باقی مانده به گزینش آزاد (سایر داوطلبان خارج از سهمیه اعلامی)اختصاص می یابد. ضمناً در صورت عدم تکمیل ظرفیت اختصاصی به سهمیه رزمندگان ، باقیمانده ظرفیت به صورت 50 درصد گزینش بومی و 50 درصد گزینش آزاد اختصاص خواهد یاقت. البته گزینش بومی شامل کلیه گرایشهای رشته های  مندرج در جدول خواهد بود.

گروه آزمایشی

نام رشته

علوم یاضی و فنی

مهندسی برق،مهندسی مکانیک،مهندسی کامپیوتر،مهندسی عمران،مهندسی معماری،مهندسی صنایع

علوم تجربی

پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی،دامپزشکی

علوم انسانی

حقوق،روانشناسی،حسابداری

ب )  برای سایر رشته های دوره روزانه، پذیرش پس از کسر سهمیه رزمندگان به صورت 80 درصد بومی و 20 درصد آزاد خواهد بود و در صورت عدم تکمیل ظرفیت اختصاصی به رزمندگان باقیمانده ظرفیت به صورت 100 درصد بومی به پذیرش داوطلبان اختصاص خواهد یافت.
داوطلبان هنر باید توجه داشته باشند تمامي رشته‌هاي هنر در دوره روزانه به علت محدوديت ظرفيت پذيرش گزينش بومي اعمال نمي‌شود، بلکه گزينش اين قبيل رشته‌ها كشوري است.

10- گزینش و ظرفیت پذیرش دانشجو برای سایر دوره ها در سال جاری به شرح جدول زیر انجام می شود.

  نام دوره

نوع گزینش

میزان پذیرش بومی

شبانه

بومی ا ستانی

حدود80%به داوطلبان بومی استان

غیرانتفاعی

بومی ناحیه ای

حدود80%به داوطلبان بومی ناحیه

نیمه حضوری

بومی استانی

حدود80%به داوطلبان بومی استان

مجازی وبین الملل

کشوری

گزینش بومی اعمال نمی شود

پیام نور

حدود 70 درصد ظرفیت رشته ها در هر شهرستان به داوطلبان بومی آن شهرستان و حدود 30 درصد به داوطلبان بومی شهرستانهای تحت پوشش مرکز پذیرنده تعلق می گیرد.

 11 -  جهت تشخیص و آگاهی از سهمیه های بومی استانی – ناحیه ای و قطبی و کشوری به دفترچه شماره 2 مراجعه شود.
12 – در انتخاب رشته هرگز نمرات  و ضرایب خود را با داوطلبان گروههای آزمایشی دیگر مقایسه نکنید. و انتظار نداشته باشته باشید که انتخاب رشته شما هم به مانند دوست یا فامیلتان باشد چرا كه اين موضوع موجب انتخاب رشته نادرست مي‌شود.
13 – در انتخاب رشته می توانید اصل 30 را در نظر بگیرید ( به جز داوطلبان رشته های هنر و زبان خارجه ) بر اساس اصل 30 هر داوطلب می تواند 30 انتخاب اول خود را از رشته های دانشگاههای بالا انتخاب نماید .
14 -  انتخاب 3 دسته از رشته ها را به ترتیب بر اساس علایق و در نظر گرفتن  ضرایب و نمرات کل به شیوه زیر :
 الف ) رشته های بالاتر از حد  انتظار یعنی  آنهایی که شانس قبولی بین 30 درصد تا 65 درصد دارند را با توجه به علاقه در اولویت های انتخاب قرارگیرد.
ب ) رشته های در حد انتظار که شانس قبولی بین 65 درصد تا 100 درصد دارند.
ج ) رشته های  پایین تر از حد انتظار که شانس قبول در آنها حتمی و 100 درصد است.
15 – انتخابها باید طوری باشد که انتخاب اولی همواره بر دومی اولویت داشته و دومی بر سومی و به این ترتیب تا انتخاب صدم این اصل رعایت گردد.
16 – بدیهی است اولویت قرار دادن  انتخاب ها تضمین کننده قبولی در آن رشته نمی باشد.
17 – در چیدمان  انتخاب رشته ها اولویت به دانشگاههای روزانه ، شبانه ، پیام نور و غیر انتفاعی صورت گیرد. ( دکتری و مهندسی و کارشناسی های روزانه – کارشناسی های شبانه – کاردانی های روزانه – کاردانی های شبانه – پیام نور – غیر انتفاعی )
18 -  رشته های شبانه و کاردانی ها را سعی کنید که  از شهرهای خود و شهرهای همجوار انتخاب نمائید.
19 –با توجه به اين‌كه پذيرفته شدگان دوره‌هاي روزانه (اعم از رشته‌هاي تحصيلي متمركز يا نيمه متمركز) آزمون سراسري سال 1389 حتي با انصراف قطعي از تحصيل، حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سال 1390 را نخواهند داشت، لذا به داوطلبان اكيداً توصيه مي‌شود كه در انتخاب رشته به اين امر توجه داشته باشند.
20 - اگر می خواهید فقط خود را آزمایش کنید رشته های شبانه – غیر انتفاعی – پیام نور و نیمه حضوری را انتخاب نمایید . زیرا در صورت ثبت نام کردن  و ادمه تحصیل از شرکت در کنکور سال آینده  به شرط اینکه مشمول سربازی نبوده( معافیت تحصیلی) یا از سهمیه ی خاصی استفاده نکرده باشید ، محروم نخواهید شد.
21- توجه داشته باشید انتخاب رشته های پیام نور و شبانه منوط به  انتخاب در فرم ثبت نام اولیه می باشد.
22 – داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته های نیمه متمرکز جهت انتخاب رشته به شرایط زیر دقت نمایند.
الف ) هر داوطلب با توجه به نتایج کارنامه اولیه به ازای هر یک از دوره هایی که مجاز به انتخاب رشته گردیده است. هنگام انتخاب رشته می تواند حداکثر 2 رشته از رشته های نیمه متمرکز آن دوره را انتخاب نماید. به عنوان مثال داوطلبی که در دوره های روزانه ، شبانه و پیام نور مجاز به انتخاب رشته گردیده است می تواند 2 کد رشته از  دوره روزانه، 2 کد رشته از دوره شبانه و 2 کد رشته از رشته های پیام نور را انتخاب نماید. ( مجموعاً 6 کد رشته )
 ب ) رشته های نیمه متمرکز دارای ضوایط خاص و منوط به قبولی در آزمون های عملی رشته ی درخواستی و پرداخت شهریه های ثابت و متغیر قابل توجهی است. تغییر رشته و انتقال به سایر دوره ها امکان پذیر نیست.
ج ) انتخاب رشته های نیمه متمرکز را قبل از انتخاب های عادی بین 1 تا 9 انتخاب کنید. زیرا چنانچه داوطلبی در کد رشته متمرکزی که در اولویت قبل از کد رشته نیمه متمرکز انتخاب کرده است پذیرفته شود، در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز انتخابی بعد از کد قبولی قرار نخواهد گرفت.
23 – داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته های نیمه متمرکز بایستی توجه داشته باشند که درصورت اعلام اسامی آنان در فهرست اولیه قبولی در رشته های نیمه متمرکز و عدم شرکت در آزمون های عملی می توانند در رشته ی قبولی سایر دانشگاهها در هر سطحی تحصیل نمایند . اما اگر چنانچه داوطلبی در هر رشته و سطحی از دانشگاه روزانه قبول شده و نیز در لیست نهایی قبول شدگان رشته های نیمه متمرکز نام وی اعلام شده باشد . از ادامه تحصیل وی در سایر دانشگاهها ( رشته های متمرکز) جلوگیری به عمل آمده وبایستی برای ادامه تحصیل، رشته ی نیمه متمرکز را ادامه دهد.
24 – داوطلبان رشته های  ریاضی و تجربی می توانند بعضی از رشته های علوم انسانی را  ( رشته های شناور ) در نیمه متمرکز انتخاب و در صورت قبولی ادامه تحصیل دهند.
25 – انتقال و تغییر رشته در دانشگاه پیام نور به سایر دانشگاهها ممنوع است.
26 -  فرم انتخاب رشته را بادقت خاص وچک کردن مجدد کد رشته های انتخابی تکیل نمایید.
27 – با توجه به قطعی های مکرر برق و اینترنت انتخاب رشته را به ساعات پایانی  موکول نکنید..
28- در صورت درج اشتباه کد رشته ها تنها سازمان سنجش تنها فرصت حذف آن کد رشته را در اختیار داوطلبان قرار داده و به هیچ عنوان امکان اضافه نمودن هیچ کد رشته جدیدی میسور نیست پس لازم است هنگام درج کد رشته با دقت و در صورت امکان با کامپیوتر شخصی  اقدام نمود.
29- داوطلبان توجه داشته باشند که موضوع مشورت با پدر و مادر در کنار علاقه فردی برای انتخاب رشته تحصیلی ، دانشگاه و شهر محل تحصیل بسیار حائز اهمیت بوده و نباید از آن غفلت ورزید. همچنین بايد با توجه به امكانات مالي خود و خانواده‌هايشان، ‌نسبت به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي داراي شهريه همانند دوره‌هاي شبانه، پيام نور، دوره‌هاي نيمه حضوري و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي، اقدام به انتخاب رشته كنند.
30-  پذيرش دانشجو در مناطق محروم، به منظور تامين نيروي متخصص استان‌هاي ايلام، بوشهر، ‌چهارمحال و بختياري، سيستان و بلوچستان، ‌كردستان، كرمانشاه، كهكيلويه و بويراحمد، لرستان و هرمزگان در رشته‌هاي مورد نياز بر حسب نظر استانداري‌هاي اين استان‌ها و به تعداد 500 نفر نسبت شانس قبولي هر يك از استان‌ها در دانشگاه‌هاي ديگر پذيرش مي‌شوند
31- تغيير رشته پذيرفته‌شدگان موضوع بند 16 ممنوع است و انتقال محل تحصيل منوط به موافقت استانداري‌ها و در محدوده دانشگاه‌هاي واقع در قطب دانشگاهي است، ضمناَ اتباع خارجي حق انتخاب اين قبيل رشته‌ها را ندارند.
32- گفتني است، شرايط تحصيل و تشكيل كلاس در رشته‌هاي تحصيلي دوره‌هاي نيمه‌حضوري دانشگاه‌ها همانند دانشگاه پيام نور است.
33- داوطلباني كه در دو گروه يا سه گروه آزمايشي شركت كرده و بر اساس كارنامه نتيجه اوليه در 2 گروه يا هر 3 گروه آزمايشي مربوط مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، بايد كد رشته‌هاي مورد علاقه خود را از هر يك از گروه‌هاي آزمايشي مربوط از طريق اينترنت منحصراً در يك فرم انتخاب رشته از اولويت 1 تا 100 وارد كنند.
34- بر اساس ضوابط انتخاب رشته، سازمان سنجش داوطلبان را در اولين كد رشته تحصيلي مندرج در اولويت انتخابي آنها كه نسبت به ساير داوطلبان متقاضي همان كد با در نظر گرفتن نمره، سهميه و ساير ضوابط، در اولويت قرار مي‌گيرند، معرفي مي‌كند، لذا چنانچه داوطلبي در اولين اولويت انتخابي خود قبول شود و در همه يا تعدادي از اولويت‌هاي انتخابي بعدي داراي نمره عملي لازم باشد، امكان معرفي وي به اولويت‌هاي بعدي به هيچ وجه ميسر نيست. بنابراين داوطلبان در انتخاب رشته دقت لازم را داشته باشند.
35- در انتخاب رشته كنكور 89 داوطلبان بايد اطلاعات مندرج در كارت اعتباري ثبت‌نام خود را شامل شماره پرونده، شماره كاربري و رمز ورو د و همچنين كدرهگيري خود را براي انجام امور بعدي (انتخاب رشته، مشاهده كارنامه نهايي، انتخاب محل رشته‌هاي نيمه متمركز، تكميل ظرفيت و ...) آزمون تا پايان بهمن ماه سال 1389، نزد خود نگهداري كنند.
36- عدم تاثير تكرار كد رشته‌ها در فرم انتخاب رشته‌ در قبولي ، تكرار كد رشته‌ها در فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي، شانس قبولي داوطلبان را تغيير نمي‌دهد. بلكه اولويت انتخاب رشته بستگي به علاقه داوطلب دارد. درج كد رشته‌اي در اولويت اول يا آخر، شانس قبولي در آن رشته را تغيير نمي‌دهد.


کدام شهر ؟ کدام رشته ؟ کدام دانشگاه ؟........
۸۹/۰۵/۱۷ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
 

بر روی لینک های  زیر کلیک کنید

 روش ابتکاری انتخاب رشته  C.F.U

 

شانس و احتمال قبولی خود را برآورد کنید!!


سقز و كنكور 89 به روايت تصوير
۸۹/۰۴/۱۲ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 ديروز با سمت رابط در جلسه آزمون سراسري سال ۸۹ در گروه امتحاني علوم تجربي ، حوزه اجرايي شهيد آويني حضور داشتم، به دقت داوطلبان را زير نظر داشتم، چهره، حركات و رفتارهاي هريك در نوع خود جالب توجه بود. حضور اوليه آنان در جلسه،دعا و آيت الكرسي خواندن،اضطراب و دلهره هايشان (تا حدي كه بعضي از آنان براي بارها مجبور به ترك صندلي خود شدند)، چهره هاي درهم و برافروخته و نگران از نتيجه و آينده و نيز تعدادي ديگر هم بي خيال و خواب آلوده كه از همان دقايق اوليه پخش دفترچه هاي اختصاصي لم داده و با آسودگي خاطر تا پايان آزمون سر بر دسته صندلي خوابيدند، همه و همه خالق خاطرات و صحنه هاي به ياد ماندني بودند.

كنكور89 در سقز به روايتتصوير

 

كنكور89 در سقز به روايت تصوير

كنكور89 در سقز به روايت تصوير

 

 كنكور89 درسقز به روايت تصوير

http://siho.bblogfa.com

http://siho.blogfa.com

http://siho.blogfa.com

 

موضوعات مرتبط: متفرقه، اخبار دانشگاه

آموزش و پرورش و اصل سی ام قانون اساسی
۸۹/۰۲/۰۲ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

حمیدرضا حاجی بابایی :

وزیر آموزش وپرورش در گفتگو با مهر پیرامون آخرین تصمیم گیریها برای ادامه تحصیل دانشجویان فنی و حرفه ای درآموزشکده های وابسته به این وزارتخانه گفت:ادامه تحصیل این افراد از امسال فقط از طریق دانشگاههای وابسته به وزارت علوم امکانپذیر است و آموزش وپرورش مسئولیتی در این باره ندارد.

حاجی بابایی اعلام این مطلب افزود: سازمان بازرسی کل کشور از وزارت آموزش و پرورش ایراد گرفته که وظیفه این وزارتخانه طبق اصل سی ام قانون اساسی، ارائه آموزش تا پایان دوره دیپلم است و حق ارائه مدرک کاردانی را ندارد.

پیش از این دانش آموزان فنی و حرفه ای پس از اخذ مدرک دیپلم، تحصیلات خود را در آموزشکده ها و دانشکده های وابسته به وزارت آموزش و پرورش ادامه می دادند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دوره های فنی و حرفه ای به وزارت علوم بازگردانده شد که با موافقت وزیر علوم در سال جاری تمامی این دوره ها در دانشگاههای سراسر کشور شامل دولتی و پیام نور ایجاد می شود.

حاجی بابایی تصریح کرد: با ایجاد این شرایط نه تنها مشکلی برای دانش آموزان و دانشجویان فنی و حرفه ای ایجاد نشده بلکه آنها با این تصمیم درست یک گام به جلو بر خواهند داشت.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

بخشنامه جديد آموزش و پرورش درباره امتحانات پيش ‌دانشگاهي
۸۸/۱۱/۰۳ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

بر اساس بخشنامه جدید آموزش و پرورش شيوه‌نامه امتحانات پيش‌دانشگاهي تغيير كرده و امتحانات بعضی از دروس در سال جاری به شیوه نهایی و هماهنگ کشوری برگزار می شود. براین اساس دانش آموزان هر کدام از رشته های سه گانه شاخه نظری در 2 درس عمومي و 2 درس تخصصي امتحاناتشان نهايي است.

همچنین برگزاری این امتحانات به صورت متمرکز بوده و تصحيح اوراق امتحانات با حوزه‌هاي تصحيح خواهد بود.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

حذفيات جديد از كنكور 89
۸۸/۱۱/۰۳ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

بخش‌هاي«براي مطالعه» كتاب قرآن و تعليمات ديني2 (دين و زندگي 2) سال دوم دبيرستان از منابع سوالات آزمون سراسري سال 1389 حذف شد. 
بر اساس اعلام دفتر برنامه ريزي و تاليف كتب درسي وزارت آموزش و پرورش مبني بر حذف بخش‌هاي«براي مطالعه» از كتاب قرآن و تعليمات ديني2 (دين و زندگي 2) سال دوم دبيرستان، اين بخشها به فهرست حذفيات منابع سوالات آزمون سراسري سال 1389 كه در شماره‌هاي پيشين هفته نامه پيك سنجش درج شده است، اضافه مي‌شود. 

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

نمرات پیش دانشگاهی در کنکور89 تأثیر ندارد .
۸۸/۱۱/۰۳ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

حسین توکلی معاون سازمان در گفتگو با خبرنگار مهر تشریح نمود که : در کنکور 89 سوابق تحصیلی به میزان 15 درصد تأثیر خواهد داشت و این سوابق بر اساس نمرات 10 درس سال سوم دبیرستان در نظر گرفته می شود.

وی اظهار داشت: سال گذشته 15 درصد سوابق تحصیلی به صورت معدل نمرات امتحانی سال سوم دبیرستان در کنکور لحاظ شد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اما امسال نمرات امتحانات بر اساس جداول سازمان سنجش محاسبه می شود و نمره کل به میزان 15 درصد در کنکور 89 تأثیرگذار خواهد بود.

وی درباره تأثیرگذاری نمرات امتحانات پیش دانشگاهی در کنکور سراسری 89 به مهر گفت: در صورتی که حتی آموزش و پرورش بتواند امتحانات دوره پیش دانشگاهی را در سال جاری به صورت سراسری و استاندارد برگزار کند، تصحیح اوراق و اعلام نتیجه امتحانات به سازمان سنجش فرایند طولانی دارد که تا آن زمان کنکور 89 برگزار و نتیجه آن نیز اعلام می شود.

توکلی اضافه کرد: از این رو به هیچ عنوان نمرات پیش دانشگاهی در کنکور 89 اعمال نمی شود.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

بحث حذف كنكور در حال نهایی شدن !!!
۸۸/۱۰/۲۰ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

از سالي دو کنکور ، تا سالي «صفر» کنکور ؟؟؟!!!

سرانجام پس از مدت ها بحث، جدل، هم انديشي و گمانه زني، قرار شده در دو سال آينده سد بزرگ و دلهره آور «کنکور» از پيش روي ورود جوانان ايراني به دانشگاه ها برداشته شود. در واقع در چهار دهه اخير، گنجايش محدود دانشگاه هاي سراسري در جذب دانشجو و نيز علاقه و اشتياق روز افزون فارغ التحصيلان دوره متوسطه براي ورود به نظام آموزش عالي، باعث درگرفتن حرف و حديثهاي فراواني در مورد نحوه «گزينش» دانشجويان بوده است که استفاده از آزموني عظيم تحت عنوان «کنکور»، به همه اين غائله ها پايان مي داد. با وجود اين، آزمون چهار ساعته که مي توانست سرنوشت يک عمر ميليونها جوان را دستخوش تغييرات جدي کند،( قطعاً داراي معايبي هم بود)، مورد تيررس انتقادهاي کارشناسان قرار گرفت تا جايي که وکلاي مجلس را بر آن داشت تا براي خلاصي از شر كنكور، دست به دامان ماده و تبصره هايي براي حذف آن بشوند. با اين همه، بر خلاف آنچه خيلي ها تصور مي کنند، حذف کنکور به هيچ وجه به «دردسرهاي کنکور» را از بين نمي برد و همين حالا، پيش از آنکه اصولاً طرح مزبور وارد مرحله اجرايي شود، فرياد معترضان و منتقدان بلند شده و خيلي ها به مصايب روزهاي بدون کنکور فکر مي کنند؛ به ايامي که بايد راه هاي جديدتري براي پر کردن ظرفيت محدود صندلي هاي دانشگاهي پيدا شود و به تبع آن، آفتهاي تازه تري هم از راه برسد. ( قبلاً‌ چالش هاي پيش روي حذف كنكور را در  اينـــــــــجا گذاشته ام.

بحث حذف كنكور چگونه آغاز شد؟

کنکور، کنکور، کنکور؛ حتي اگر خودتان هيچ وقت جزو پشت کنکوري ها نبوده ايد يا طعم استرس مرگبار اين آزمون را از خاطر برده ايد، همين حالا مي توانيد سرکي به اوضاع و احوال خانواده هاي درگير با اين موضوع بين در و همسايه يا فاميل و آشنا بکشيد و از رنجهاي طاقت فرسايي که خيلي از آنها براي حداقل يک سال تمام تحمل مي کنند، آگاهي نسبي به دست بياوريد. واقعيت آن است که بحث مشکلات ريز و درشت برگزاري کنکور به شکل کنوني اش، از خيلي پيشتر ذهن صاحب نظران و تحليلگران را اشغال کرده بود. در اين ميان، انبوه راهکارها و راه حل هاي پيشنهادي نيز يا عملاً مورد بررسي قرار نمي گرفتند، يا توجه چنداني به آنها نمي شد. جريان نارضايتي نسبي از وضعيت برگزاري کنکور، ادامه داشت تا اينکه سرانجام در سال 84 ، زاهدي وزير سابق علوم پيشنهاد خود مبني بر برگزاري سالانه دو نوبت آزمون کنکور را ارايه کرد تا از حجم اضطرابها و استرسهاي اين امتحان کاسته شود. طرح ساماندهي کنکور، اگرچه در سال 85 از وزارت علوم به شوراي عالي انقلاب فرهنگي رفت و حتي در مجلس شوراي اسلامي هم مورد تصويب قرار گرفت، اما جوهره آن با توجه به صلاحديد وکلاي پارلمان، دچار تحول بنيادي شد؛ بدين ترتيب که اهالي بهارستان در اين سال تصميم گرفتند رفته رفته مقدمات حذف کنکور را فراهم نمايند، به نحوي که تا پايان دهه هشتاد، ديگر خبري از سد رفيع «کنکور» نباشد. اين گونه بود که ماجراي اعمال اصلاح در نحوه پذيرش دانشجو، از برگزاري سالي دو کنکور، به حذف کامل اين آزمون مسأله ساز منتهي شد. در حال حاضر قرار شده کنکور سراسري دانشگاه ها از سال 91 به طور کامل حذف شود و به جاي آن، آنچه «سوابق تحصيلي» دانش آموزان خوانده مي شود براي پذيرش دانشجو مدنظر قرار بگيرد؛ مفهومي که از هم اکنون مي شود حدس زد چه جار و جنجالهايي پشت آن نهفته است. در بحث زير معايب و دردسرهاي فابل تآمل اين طرح را در ادامه مطلب موشكافي خواهم نمود باشد كه توانسته باشم اطلاعات مختصري را در اختيار كاربران گرامي به اين پست را فراهم نمايم.

كاربران ارجمند لطفاًنظرات سازنده خود را برايم به اشتراك بگذاريد. ممنونم.

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88
۸۸/۰۹/۱۸ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )

 

شرايط مشمولان براي شركت در آزمون سراسري 89-88اعلام شد.


 
1- مشمولان متولد سال 1370 كه ديپلم فني و حرفه اي ‏-كارو دانش و يا پيش دانشگاهي را تا مهرماه سال 88 به شكل حضوري و يا غير حضوري اخذ كرده باشند
2- مشمولان متولد سال 1369 كه ديپلم فني و حرفه اي  - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي را به شكل حضوري اخذ نموده  باشند.
3-متولدين نيمه دوم سال 1368 كه داراي ديپلم فني و حرفه اي - كارو دانش و يا پيش دانشگاهي هستند و در آزمون ورودي سال 88-87 پذيرفته نشده اند كه مي توانند با دريافت برگه اعزام تاريخ اعزام خودشان را تا تاريخ 18/7/87 تمديد كنند.
4-مشمولان متولد سالهاي قبل از 68 با رعايت شرايط سني حداكثر 24 سال سن كه تا اول مهرماه سال 88 دوره پيش دانشگاهي را بصورت حضوري اخذ مي نمايند .لازم به ذكر است حداكثر سن براي دارندگان ديپلم كارودانش و فني و حرفه اي 22 سال تمام باشد.
5-مشمولان دارنده برگه اعزام به خدمت بدون غيبت كه موعد اعزام آنها پس از تاريخ آزمون سراسري 89-88 باشد.
6-مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.

منبع:www.police.ir

موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

سهميه رزمندگان در کنکور89
۸۸/۰۹/۱۸ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
 
دارندگان 6 ماه سابقه حضور در جبهه مشمول سهميه رزمندگان در کنکور 89  مي شوند
 
رزمندگاني که از 31 شهريورماه 1359 تا 31 شهريورماه 1367 حداقل به مدت شش ماه متوالي يا متناوب به صورت داوطلبانه در جبهه هاي جنگ تحميلي حضور داشته اند در آ‍زمون سراسري 89 مشمول استفاده از سهميه رزمندگان خواهند بود.
معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور روز سه شنبه با اعلام اين مطلب به خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت:براساس ماده "1" و تبصره هاي چهارگانه اين ماده در آيين‌نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسيجي ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌، مدت‌ حضور يا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظيفه‌ و همچنين‌ تعهدات‌ و مأموريت‌هاي‌ خدمتي‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي‌ نظامي‌ در جبهه‌ و نيز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجويان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌،          دنباله خبر را در ادامه مطلب بخوانید.
موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

اعلام اسامي‌ گروه دوم پذيرفته شدگان رشته‌‌هاي‌ تحصيلي مراکز تربيت معلم
۸۸/۰۷/۲۰ ساعت |توسط مدیر خلیل وکیلی | ( )
اسامی‌ گروه دوم پذیرفته شدگان رشته‌‌های‌ تحصیلی مراکز تربیت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش در آزمون‌ سراسری‌ سال 88 اعلام شد.

بنابه اعلام سازمان سنجش، فهرست تعداد دیگری از پذیرفته شدگان رشته‌‌های‌ تحصیلی مراکز تربیت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش که نتیجه صلاحیتهای عمومی آنان از سوی هیئت مرکزی گزارش وزارت آموزش و پرورش به این سازمان ارسال شد، در سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org در روز سه شنبه 21 مهر اعلام می شود.

پذیرفته‌شدگان‌ مذکور لازم است با در دست داشتن مدارک مورد نیاز مندرج در اطلاعیه اعلام نتایج آزمون سراسری و با توجه به موارد اعلام شده از روز شنبه 2 تا 5 آبان به مرکز محل قبولی برای ثبت نام مراجعه کنند.

پذیرفته ‌شدگان هریک از رشته های تحصیلی که اسامی آنها اعلام می شود، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 89 نخواهند بود.
موضوعات مرتبط: اخبار دانشگاه

 
دیگر موارد